For Neopets ONLY discussion.
Topic locked

Mon Jun 26, 2006 10:23 pm

I am trying to figure out if it is cheaper to lodge my 4 pets and sell the omelettes and fictional jellies, or to feed the pets with these and anything from the fishing hole and save the lodging 5 np a day per pet.

I've just about decided that it costs 20 np a day for lodging for 4 pets, and if I sell the omelettes and jellies for less than 10 np each, which is usually what happens, then I am better off feeding the pets than lodging them.
Topic locked